TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ BIYIK & SAKAL EKİM MERKEZİ


Sakal ve bıyık, birçok kültürde erkekliğin en belirgin özellikleri ve yüz güzelliği adına en önemli faktörler oldukları için bıyık sakal ekimi günümüzde oldukça yaygın olarak uygulanmaktadır. Bu bağlamda, sakal ve bıyık sağlığı günümüz erkekleri için oldukça önemlidir. Ancak, birçok insan sakal ve bıyıklarla ilgi sakal dökülmesi veya sakal seyrekliği, bıyık dökülmesi veya bıyık seyrekliği gibi hem yüz sağlığı hem de görüntü olarak bazı sorunlar yaşamaktadır. Benzer sorunları yaşayan birçok insan sakal ve bıyık problemlerinin çözümü noktasında ne yapacağını bilememektedir.

CliniCrew Saç Ekim Merkezi olarak, sakal ve bıyık problemlerinde en etkin ve en ekonomik çözümleri sizlere sunmaktayız. Doğru planlama ve uzman ekimiz tarafından yapılan uygulama neticesinde sakal ekimi ve bıyık ekimi operasyonları ile daha daha sağlıklı, daha yoğun ve gür sakal & bıyık elde etmek mümkün. Ayrıca, doğal görüşünüzü bozmadan yakalayacağınız sağlıklı sakal ve bıyıklar gündelik hayatınızda yaşadığınız sakal dökülmesi ve bıyık dökülmesi ile beraber gelen stresi de üzerinizden kaldıracaktır.

Alanında uzman bıyık ve sakal ekimi doktarlarını bünyesinde barındıran CliniCrew Saç Ekim Merkezi, sakal ve bıyık ekimi alanında uygulanan son teknolojiyi kullanarak en uygun fiyatlarla size hizmet vermektedir.

Ücretsiz Analiz ve bıyık & sakal ekimi fiyatlarımız için iletişime geçiniz.

 

Bıyık & Sakal Ekimi için neler yapıyoruz

Saç Ekiminde kullanılan FUE tekniğine benzer ama sakal ve bıyık için güncellenmiş bir teknik kullanılarak yapılan operasyonlar sonrasında olaşabilecek yaralar ve acı minmal düzeyde olup, hızı ve elde edilen yüksek başarı nedeni ile bu alandaki en verimli yöntemdir.

 

Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi

Bıyık & Sakal Ekimi için Uygulanan Adımlar


Bıyık ve Sakal Ekimi operayonlarında uygulanan süreç, saç ekimi süreci ile çok büyük benzerlikler göstermektedir. İlk olarak sakal & bıyık için sınır çizgileri belirlenir. Bu işlem, hastanın istekleri yanında yüz hatları ve doğal bir görünüm yakalanması da dikkate alınır. Anestezi sonrasında sağlıklı ve sakal & bıyık için kullanılmaya uygun saç kökleri donör bölgeden alınır.

Daha sonra, uygun saç kökleri açılan mikro kanallara yerleştirilir. Her saç kökü sakal & bıyık olarak kullanılmaya uygun olmayacaktır. Ayrıca, aynı saç ekiminde de olduğu gibi kanalların açılması işlemi oldukça ustalık isteyen bir işlemdir. Çünkü, doğal bir görüntü ve en iyi sonuç için akanalların doğru açı ile açılması çok önemlidir. Büyüme açısı bu açıya göre olacağı için, doğru açı ile yerleştirilmeyen saç kökleri büyüme başladığı zaman hiç hoş olmayan bir görüntüye sebep olacaktır.

Son olaraki uygulama bölgesi enfeksiyona karşı sterilize edilir, temizlenir ve kısa süreli bandaj uygulanır.

Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi
Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi
Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi
Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi

SORULAR & CEVAPLAR


→ Başarılı bir Bıyık & Sakal Ekimi için kaç saç kökü transferi gereklidir?

Donor bölgeden alınacak saç köklerinin sayısı sakal & bıyık ekme işleminin yapılacağı bölgenin özelliklerine göre değişiklik gösterecektir.

  • 4500 – 5000 saç kökü tüm sakal bölgesi ekimi için
  • 3000 – 3500 saç kökü düşük sakal yoğunluğu tedavisi için
  • 1000 – 2000 saç kökü kısmi sakal kaybı için

 

→ Bıyık & Sakal Ekimi Operasyonu ne kadar sürer?

Sakal & Bıyık ekimi öncesinde yapılacak olan sağlıklı saç kökü çıkarma işlemi saç ekimi işlemi ile benzer bir işlemdir, ancak alınacak kök sayısı daha az olacağı için daha kısa sürecektir. Normal bir saç ekiminde saç kökü çıkarma işlemi 2 saat 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Sakal & Bıyık ekim süresi ise, kök sayısı daha az olmasına rağmen insan yüzününü narin yapısı ve doğası gereği daha uzun sürecektir. En iyi sonuç için kanalların açılması ve kölerin yerleştirilmesi işlemi oldukça dikkatli ve yavaş yapılması gereken bir işlemdir

 

→ Saç Kökleri Başın üstü kısmından alındığına göre, yeni çıkacak olan sakal & bıyık saç gibi mi olacak?

Ekim yapılan saç kökleri kafa tasından alınsa bile, yeni ekildikleri yere göre büyüyecekleri için sakal & bıyık niteliğinde kıllar büyüyecektir. Baş bölgesindeki saçınızla benzerlik göstermeyecektir.

 

→ Bıyık & Sakal Ekimi işleminde acı hisseder miyim?

Bütün Saç Ekimi işlemlerinde olduğu gibi sakal & bıyık ekim işleminde de hissedeceğiniz tek şey anestezi için kullanılan, insülin iğnesinden daha küçük boyuttaki iğnedir. Donör bölge için anestezi 3 dakika, uygulama yapılacak olan bölge için ise 5 dakikadır.

 

→ Bıyık & Sakal Ekimi uygulamasının herhangi bir yan etkisi olacak mı?

Bütün ameliyat işlemlerinde olduğu gibi, bıyık & sakal ekimi operasyonunun da bazı etkileri olacaktır. Uygulama alanında kızarıklık ve hafif şişkinlik bıyık & sakal ektirme işlemlerinin doğal sonucudur. Uygulama sonrasında yapılacak olan bilgilendirmelere uyan, hijyen ve sterlizasyon kurallarına uyan hastalarımızın başka bir olumsuzlukla karşılaşması söz konusu olmayacaktır. Yukarıda da belirtildiği üzere, operasyon sonrası görülecek tek etki hafif kızarıklık ve şişkinlikle sınırlıdır.

 

→ Bıyık & Sakal Ekimi Sonrası yeni kılların büyüme evreleri

∴ 1 - 2 hafta arası, bir miktar dökülme gözlemlenecektir. Bu doğal bir döngüdür.

∴ 2 - 3 ay, çok yavaş da olsa yeni kılların büyüdüğünü görebileceksiniz.

∴ 4 - 5 ay, uygulama bölgesinde belirgin miktarda kıl büyümesi gerçekleşir.

∴ 7 - 8 ay, tam sonuçlar gözlemlenebilir. Uygulama alanının tamamında büyümüş ve gürleşmiş kıllar gözlemlenir.

→ Ne zaman Sakal & Bıyık Traşı olabilirim?

İlk 10 gün içerisinde yüzünüze herhangi bir işlem yapmanız kesinlikle yanlış olur. Doğal saç döngüsü gereği uygulama sonrası bir miktar kıl dökülmesi yaşanacaktır, bu sürece dışarıdan müdahale edilmesi beklenen olumlu sonucun gerçekleşmemesi anlamına gelecektir. Uygulamadan 2 hafta sonra, sadece makas kullanarak düzeltme yapmaya başlayabilirsiniz. Traş makinesi veya traş biçağı kullanımı kesinlikle olumsuz etkileyecektir. Operasyondan 5 ay sonra ise, kaliteli traş bıçakları ile düzenli olarak traş olmaya başlayabileceksiniz.

 

→ Istanbul’da ne kadar kalacağım ? (Şehir dışından gelenler)

Operasyon 3 gün olarak planlanır. İlk gün, ilk muayene ve kan testleri yapılır. İkinci gün, Bıyık & Sakal ekimi gerçekleşir ve operasyondan çıkınca o gün otelde dinlenmenizi öneririz. Üçüncü gün, hastanemizde bandajların alımı ve genel kontrol işlemleri yapılır. Sonrasında uçuş planınıza göre zamanınız varsa şehir turu yapabilirsiniz.

 

→ Bıyık & Sakal Ekiminde beklenen sonuçlar nelerdir?

Bu ekim operasyonunun amacı, size son derece doğal ve iyi görünümlü bir sakal & bıyık sağlamaktır. CliniCrew, Türkiye’de en iyi bıyık & sakal ekimi imkanı sunduğundan, bıyık ve/veya sakal ekimi sonrası siz dahi yeni sakal & bıyıklarınızı önceki halinden ayırt edemezsiniz.

 

→  Bıyık & Sakal Ekim fiyatı nedir?

Sakal ve Bıyık Ekim fiyatı 2000 $’dır. Bu operasyon için verilen ücrete ulaşım ve konaklama dahil değildir.