KADINLARDA SAÇ EKİMİ 


Kadınlarda saç ekimi konusundaki en büyük önyargı, İnsanların birçoğunun saç kaybının erkeklere özel bir durum olduğunu ve sadece erkeklerin saç ekimi ameliyatına gerek duyduğunu düşünmesidir. Genel kanının aksine, bayanların yaklaşık %30’u saç kaybı ile mücadele etmekte ve kadınlarda saç ekimi ameliyatı çözümüne başvurmaktadır. Bayanların ve erkeklerin saç kaybı yaşamasının arkasında benzer nedenler yatmaktadır, çünkü günümüzde bayanlar ve erkekler hemen hemen aynı yaşam şartlarında ve benzer stres koşulları altında yaşamaktadır.

Bayanlara özel olarak şaç kaybına sebep olan bazı nedenler de vardır. Hamilelik, tibbi operasyonlar veya bazı hastalıklar ve stres gibi etkenlere bağlı bazı bayan saç dökülmesi vakasında, dökülmeye sebep olan etkin sebepler ortadan kalktığında dökülme doğal olarak yavaşlayabilmekte veya tamamen durabilmektedir. Herkes bu kadar şanslı olmayabilir. Bayanlarda saç dökülmesi görülen çoğu vakada, sebepler genetik veya yaşlanma temelli olup hiç düzelmeyeceği gibi günden güne daha da kötüleştiği gözlemlenmiştir. Eğer benzer bir durum yaşıyorsanız CliniCrew size en son günümüz teknolojisi ve tekniklerini kullanarak en etkin bayan saç dökülmesi tedavisi ve en etkili saç bakımı imkanlarını sunmaktadır.

Derin ve dikkatli bir inceleme yapılmadan hiçbir bayan saç dökülmesi veya saçlarda zayıflama normal olarak kabul edilmemelidir. Erken teshiş edilmesi halinde bayanlarda saç dökülmesi yüksek bir başarı oranı taşıyan bayan saç dökülmesi tedavi yöntemleri ile çözüme kavuşturulabilmektedir. CliniCrew sizlere ücretsiz kadınlarda saç ekimi analizi imkanı sunmaktadır.

Bayanlar saç dökülmesi veya incelmesi yaşamaya başladığı andan itibaren saç bakımı, saç ekimi ve çeşitli saç tedavilerini gözden geçirmelidir. Çünkü saç dökülmesi ve saç kaybı bayanların gündelik yaşamı ve toplam yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkilemektedir.

Kadın Saç Ekimi - En İyi Kadın Saç Ekim Merkezi - Kadın Saç Ekim Fiyatları

Kadınlarda Saç dökülmesi ve saç kaybının ana nedenleri


Aşağıda en yaygın görülen bayan saç kaybı nedenleri listelenmiştir.

  • Trichotillomania: Bazı saç şekillendirmelerinde kullanılan saç sökülmesi işlemi sonucunda oluşur. Sürekli hale getirilen saçın sökülmesi işlemi güzel ve değişik bir görünüm kazandırsada zamanla bu bölgelerde kalıcı hasara ve dökülmelere neden olur.
  • Telogen Effluvium: Günlük yaşamda yüksek stress yaşayan veya bazı hastalıklarla karşılaşan insanların çok yaşadığı bir bayan saç dökülmesi türüdür. Yüksek ateş, aşırı diyet sonucu meydana gelebilecek metabolik bozukluklar, bir kaza veya şiddetli adet dönemi sonrası aşırı kan kaybı ana sebepler olarak düşünülmektedir. Kafa derisi genelinde saçlarda seyrekleşme olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Loose Anagen Syndrome: En sık karşılaşılan bayan saç dökülmesi tipidir. Tarama esnasında, saçlar kolaylıkla dökülür, çünkü kökleri çok zayıflamış ve normal büyüme sürecini tamamlayamamıştır.
  • Scarring Alopecia: Kafa derisinde, herhangi bir nedenle oluşan yaralar sonucu meydana gelen saç kaybıdır. Saç örgü yöntemleri veya çeşitli hastalıklar sonucu oluşabilen yaralar bazı kadınlarda menopoz öncesi dönemde de görülebilmektedir.
  • Androgenetic Alopecia: Bayanlarda en yaygın görülen saç dökülmesi türüdür. Hastaların yaklaşık %20’si bu sebeple saç kaybı ve saç zayıflaması yaşamaktadır. Başın üst kısmındaki saç köklerinin yaygın bir şekilde zayıflaması ve zamanla dökülmeye başlaması olarak tanımlanabilir.
  • Hypothyroidism: Tiroid bezlerinde meydana gelen bir rahatsızlık bayanlarda saç dökülmesine sebep olabilir.
  • Alopecia Areata: Kafa derisine tutunan saç hücrelerinin genel bölgesel olarak zayıflaması olarak tanımlanabilir. Çoğunlukta saç dökülmesi ile sonuçlansa da zaman zaman kaşlarda da genel dökülmelere neden olabilir. Bilinen bir sebebi yoktur.
  • Hamilelik: Hamilelik döneminde saç dökülmesi hormanal dengelerin değişmesi ile yaygın bir bayan saç kaybı sebebidir.
  • Traction Alopecia: Çok sıkı bağlama ve mısır örgüsü en bilinen nedenleridir. Zaman içinde saç kökleri bu saç örgü tipleri nedeni ile zayıflar ve dökülme başlar.
  • Kimyasallar: Saç şekillendirici kimyasallar, bazı ilaç tedavileri ve hatta bazen şampuanlar saç dökülmelerine sebep olabilirler.

Kadınlarda Saç Dökülmesi Tedavisi  


Yüksek başarı oranı yakalaması sebebi ile bayan saç ekimi en çok başvurulan tedavisi yöntemlerinden biridir. Hastaların tamamı süreç sonunda elde edilen sonuçlardan memnun kalmaktadır.

Bazı durumlarda saç ekimi uygulanamayabilir veya arzu edilen sonucu veremeyeceği öngörülebilir. Bunun yaşanmaması için durumunuz CliniCrew tıbbi uzmanları tarafından değerlendirilir ve ekibimiz size en uygun tedavi yöntemi için sizi yönlendirir. Daha süreç başlamadan, sonuçlarla ilgili en gerçekçi bilgiyi alma şansınız olacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, saç analizi CliniCrew Saç Ekimi Merkezi tarafından ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Kadınlarda Saç Ekimi Ameliyatı hakkında Bilinmesi Gerekenler 


Saç ekimi alanında önde kuruluş olan CliniCrew çatısı altında, saç ekimi alanında en ileri teknoloji ve yöntemler kullanılmaktadır. Saç ekimi tedavisinde FUE tekniği uygulamaktayız. Acısız ve yarasız bir uygulama imkanı sunan FUE tekniği ile hastalarımız uygulama sonrasında büyük bir konfor içinde kısa sürede günlük hayata dönebilme imkanı bulmaktadır. Uygulama yaklaşık 5 saat sürmektedir. Tam iyileşme ise 7-8 gün içinde gerçekleşmektedir. Klasik yöntemlerde ameliyat acılı,  pansumanlı ve daha uzun sürerken iyileşme süresi haftalar alabilmektedir. Fue tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonlarında yara yoktur. Özel bir cihaz, saç köklerini çıkarmak için 1 mm çapında saç kökü çukurlarını açar. Böylece iyileşme süreci çok daha kısadır.

Bu yöntem sayesinde sağlıklı saç kökleri donör bölgeden tek tek çıkarılarak uygulama bölgesine nakledilir. Eğer nakil 2000 saç kökünden daha az ise baş bölgesinin tamamı saçlardan arındırılmadan sadece donör bölge kazınır. Eğer uygulamada 2000 den fazla saç teli nakledilecekse, kafa bölgesinin traşlanıp traşlanmayacağı operasyon öncesi analiz aşamasında CliniCrew Tıbbi Ekibi tarafından kararlaştırılır.

Saç dökülmesi ve saç kaybı yaşayan hastalarımız toplamda 3 gün İstanbul’da misafirimiz olarak konaklar. Uygulamadan 2 gün sonra günlük yaşamına dönebilen hastalarımız günlük aktivitelerini hiçbir engelle karşılaşmadan devam ettirebilirler.

Ücretsiz Saç Ekimi Analizi için iletişime geçiniz.