TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ KAŞ EKİMİ MERKEZİ


Kaşlar; insan yüzüne güzellik katan en önemli unsurlar. Özellikle bayanlar için güzel ve doğal bir yüzün önemli parçası. Bu nedenle çok çeşitli şekillerde biçimlendirilirler. Peki ya kaşlarda bir sorun varsa ? Bu bir felaket olurdu. Ama çözümsüz bir durum değil. CliniCrew Saç Ekim Merkezi olarak kaş seyrelmesi, kaç kaybı veya kaş dökülmesi yaşayanlar için Kaş Ekimi imkanı mevcut.

Kaşlar özellikle bayanlar için yüz güzellğinin önemli bir unsuru olduğu için, kaşlardaki en küçük bir sorunun bile en kısa sürede oradan kaldırılması gerekmektedir. Operasyon konusunda en iyi kaş ekimi doktorlarımız gerekli incelemeler sonrasında kaş kaybı ile ilgili tüm problemlerinizi çözmektedir.

Kaş seyrelmesi, kaza sonucu oluşan yaralar, bazı tedaviler sonrası oluşan kaş dökülmesi ve doğuştan veya genetik kaş problemleri genel olarak karşılaşılan kaş kaybı sorunlarıdır ve kaç ekimi operasyonu ile giderilebilmektedir. Kaş ekimi işlemi ile doğal görünümünüzü geri kazanabilirsiniz.

Kaş Ekim İşlemi - En İyi Kaş Ekimi - En Doğal Kaş Ekimi

 

⊕ Saç Ekimi gereken Kaş Kaybı Nedenleri

  • Kaşları şekillendirmek için yapılan kaş alma işlemi: Aşırı kaş alımı zaman içerisinde genel şekil bozukluklarına ve seyrelmeye neden olabilir.
  • Kaş Boyama: Kimyasal boyalar kıl köklerine zarar vererek seyrelmeye veya kaş kaybına sebep olabilir.
  • Yaşlanma: Doğal bir süreç olan yaşlanmaya bağlı olarak kaş seyrelmesi veya kaş dökülmesi yaşanabilir.

Bunların dışında, yaralanmalar, genetik bozukluklar, tiroit bezi hastalıkları, bazı ilaç tedavileri veya radyo terapi gibi sebeplerle de kaş kaybı yaşanabilmektedir. Sorun her ne olursa olsun CliniCrew’de yapılacak basit bir operasyonla kaşlarınızdaki güzelliğe yeniden kavuşmanız mümkündür.

Kaş ekim işleminin yapılıp yapılamayacağı veya verimli olup olmayacağı, ancak ayrıntılı analiz ve muayene doğrultusunda belirlenebilir.

 

Kaş Ekimi için Uygulanan Adımlar


Kaşların Tasarlanması; Hastanın istekleri ve doğal görünümü göz önünde bulundurularak yüzünüze en uygun olacak şekilde birlikte kararlaştırılır. Tıbbi ekibimiz önerilerde bulunur ve hastamız da onaylarsa, estetik olarak hoş ve doğal olan mükemmel şekil ve yoğunluk oranı %99’dur.

Çıkarma İşlemi; Kaş telinin ile saç telinin kalınlığı birbirine çok yakın olduğundan foliküller kulakların arkasında ki donör alandan alınır. Diğer ekim operasyonlarında olduğu gibi bu aşamada da FUE tekniği kullanılır.

Kanal Açma ve Ekme; Sadece kaş kılı ile benzer özelliklere sahip olanlardan seçilen foliküller, daha doğal bir görünüm için son derece önemli olan keskin bir açıyla ekilir. Dikim yanlardan başlar burna doğru ilerler ve önce alt sıralar daha sonra üst sıralar şeklinde devam edilir.

Onay Aşaması; Eklien foliküller, yoğunluk ve büyüme açısı bakımından en iyi sonuçlar elde etmek için incelenir.

Kaş Ekim İşlemi - En İyi Kaş Ekimi - En Doğal Kaş Ekimi
Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi
Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi
Bıyık Sakal Ekimi - En iyi Bıyık Ekimi - En iyi Sakal Ekimi

⊕ Kaş Telinin Özellikleri

  • Saç telinin aksine, kaş telleri yatay bir açıyla büyür. Kaşların uzama açısı doğal görünüm için son derece önemlidir.
  • Bir saç kökünde 4’e kadar ulaşabilen saç teli olabilirken, bir kaş kökünde sadece 1 kaş teli bulunur.
  • Saç teli 3-7 ay arası canlı kalabilirken, kaş telleri hemen hemen 4 ay canlı kalabilir ki bu saç teline göre çok kısa bir süredir.

⊕ Kaş Ekimi Uygulamasında 2 Önemli Nokta

  1. Kaşların büyüme açıcı saçlardan farklı olduğundan, doğal bir görünüm elde etmek için foliküllerin son derece dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi gerekir.
  2. Gözenek başına bir kaş teli ekildiğinden, ekim işlemi ona göre planlanmalıdır.

SORULAR & CEVAPLAR


→ Başarılı bir Kaş Ekimi için kaç tane folikül ekilmeli?

Kaşın tamamlanması için gerekli yoğunluğa bağlı olarak kaş başına 50 ile 400 folikül arasında değişmektedir.

 

→ Kaş Ekimi Operasyonu ne kadar sürer?

Ekilen folikül sayısına bağlı olarak, anestezi, donör alandan folikül çıkarımı, ekim ve temizleme işlemi toplamda ortalama 3-4 saat sürer.

 

→ Kaş Ekimi işleminde acı hisseder miyim?

Bütün Saç Ekimi işlemlerinde olduğu gibi kaş ekim işleminde de hissedeceğiniz tek şey anestezi için kullanılan, insülin iğnesinden daha küçük boyuttaki iğnedir. Donör bölge için anestezi 3 dakika, uygulama yapılacak olan bölge için ise 5 dakikadır

 

→ Kaş Ekimi uygulamasının herhangi bir yan etkisi olacak mı?

Bütün ameliyat işlemlerinde olduğu gibi, sakal & bıyık ekimi operasyonunun da bazı etkileri olacaktır. Uygulama alanında kızarıklık ve hafif şişkinlik işlemlerin doğal sonucudur. Uygulama sonrasında yapılacak olan bilgilendirmelere uyan, hijyen ve sterlizasyon kurallarına uyan hastalarımızın başka bir olumsuzlukla karşılaşması söz konusu olmayacaktır.

 

→ Kaş Ekimi Sonrası ekilen kılların durumu ne olacak?

Ekilen kılların bir kısmı 4 ay içinde dökülecek ve tekrar büyüyecek. Operasyondan 6 ay sonra kaş telindeki yoğunluk yavaş yavaş artacaktır.

 

→ Kaş Ekiminden ne kadar sonra iş ve normal hayata dönebilirim?

Operasyondan 5 ila 7 gün sonra operasyonun hiçbir etkisini taşımadan rutinlerinizi ve günlük yaşam aktivitelerinizi yapabileceksiniz. Tüm şişlik veya kızarıklık belirtileri 7 gün içerisinde kaybolacaktır.

 

→ İyileştikten ve sonuçları gördükten sonra kaş bakımım için ne yapmalıyım?

Kaş dökülmesinin baş nedenlerinden birinin kılları çekme/koparma olduğunu hatırlatır ve ekilen kaş tellerini koparmamanızı öneririz, koparılan kıllar büyüme işlemini yavaşlatacaktır. Rutin kaş şekillendirmeniz için kesebilirsiniz.

 

→ Kaş Ekimi için İslami Kurallar Nelerdir?

İslam Fiqh Akademisi; Kaza, felaket, yanık veya kayıp sonucu oluşan bozulmaların tamir etmesini amaçlayan cerrahi müdalelerde sakınca olmadığını savunmaktadır.

 

→ Kaş Ekim fiyatı nedir ?

Ekilen folikül sayısına bağlı olarak, kaş ekim ücreti 1500 Euro’dan başlar. Ücretsiz danışma ya da kaş ekim fiyatı için iletişime geçiniz.