TÜRKİYE’DEKİ EN İYİ FUE SAÇ EKİMİ MERKEZİ


Saç ekimi alanında en güncel yöntem olan FUE saç ekimi tekniğinin en iyi saç ekimi doktorları ve ekibi ile uygulandığı Türkiye, saç kaybı tedavisi, saç ekimi ve kellik tedavisi yapılan ülkeler arasında birinci sıradadır. En güncel teknolojini yanında, saç ekimi tedavisi en uygun fiyat ile yapıldığı için, İstanbul saç nakli tedavisi için daha da cazip bir merkez halini almaktadır.

CliniCrew Saç Ekim Merkezi olarak, saç ekimi tedavisinde en güncel teknolojiyi en uygun FUE Saç Ekimi fiyatı ile size sunmaktayız. Yüksek müşteri memnuniyeti ayrıca önem verdiğimiz noktaların başında gelmektedir. Müşteri memnuniyeti yorumlarında, saç ekimi operasyonlarında yakaladığımız başarıyı görebilirsiniz.

 

⊕ Saç Ekiminde Fue Saç Ekimi Tekniği

CliniCrew Saç Ekimi Merkezi olarak, saç ekimi tedavisinde bu alandaki en güncel yöntem olan Fue saç ekimi tekniğini uygulamaktayız. Saç Ekiminde Fue Tekniği nedir? Acısız bir işlem olması ve yaraları minimuma indirmesi nedeni ile, bu teknik Saç Ekimi alanında hastaların kendilerini en rahat hissettiği uygulamadır. Uygulama yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bu sayede, iyileşme süreci en azla 1 haftadır. Klasik yöntemlerle yapılan saç ekimlerinde iyileşme süreci sancılı, bandajlı ve çok daha uzun sürebilmektedir.

 

⊕ Fue Saç Ekimi Tekniğinin Sağladığı Avantajlar

  • Gözle görünür bütün izler en azla 2 hafta içerisinde ortadan kalkmaktadır.
  • Hastalar, uygulama lokal anestezi altında yapıldığı için, uygulama biter bitmez kalkabilir, günlük yaşamına dönebilirler.
  • Dikiş veya yara izi kesinlikle yoktur.
  • Ağır ameliyat şartlarına gerek duyulmaz.
  • Tamamen acısız ve kısa bir süreçtir.

 

⊕ Operasyon Öncesi Yapılanlar ve Analiz

Size en iyi hizmeti sunacak olan CliniCrew Saç Ekim Merkezine başvurmaya karar verdiğinizde, öncelikli olarak sizden uygulama bölgesinin ve saç köklerinin alınacağı donör alanın fotoğraflarını göndermenizi isteyeceğiz. Bu fotoğraflar üzerinden ilk değerlendirme yapılacaktır.

Şehir dışından gelen misafirlerimizi havaalanında karşılayıp konaklayacakları otele dinlenmek üzere götüren ekibimiz, daha sonra size analiz ve ameliyat öncesi işlemler için hastanemize kadar eşlik edecek. İlk görüşme esnasında uygulama hakkında bütün detaylarla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Kan testleri ve diğer bütün ön hazırlık uygulama öncesinde tamamlanmaktadır. Donör ve uygulama alanları gerektiği oranda saçtan arındırılıp gerekli ilaçlar serum vb uygulamalar yapıldıktan sonra steril giysiler giydirilerek uygulamaya tam anlamıyla hazır olacaksınız.

 

SAÇ EKİMİ UYGULAMA SÜRECİ


 

⊕ CliniCrew Saç Ekim Merkezinde Saç Ekimi Uygulaması

1- Saç Köklerinin Hazırlanması


 

FUE saç ekimi tekniği uygulanarak yapılacak olan ilk işlem, lokal anestezi sonrasında donör bölgeden sağlıklı saç köklerinin alınmasıdır. Hormonal değişiklikler ve yaşlanmaya rağmen dökülmeye karşı çok daha dirençli olduğu için, ekilecek saç kökleri genellikle başın arka kısmında enseye yakın bölgeden alınır. Hastalarımızın hissedeceği tek şey, lokal anestezi için kullanılan insülin iğnesi büyüklüğündeki iğnenin ucudur.

FUE saç ekimi tekniğini sağladığı en büyük avantajlardan biri, işlem esnasında derin yaralar açılmadan saç köklerinin alınabilmesi, ve bu sayede sadece birkaç saat sonra hastalarımızın günlük aktiviteleri yapabilir hale gelmesidir. 1mm’den daha küçük çapta kanallar açılarak sağlıklı kıl kökleri çıkarıldığı için yara oluşmaz, uzun süreli bandaj gerektirmez.

Hastamız saç köklerini çıkarılması için, bu işleme özel tasarlanmış bir yatakta yüz üstü yatarken maksimum düzeyde konfor sağlanmasına özen gösterilir. İşlem alınacak saç kökü sayısına göre değişecektir. Ancak ortalama olarak 2 saat 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Sökme işlemi tamamlandıktan sonra donör alan sterilize edilip enfeksiyona karşı temizlenir ve kısa süreliğine ilaç ve bandajla kapatılır. Çıkarılan saç kökleri daha canlı ve sağlıklı kalabilmeleri için özel olarak hazırlanmış bir solusyon içerisinde bekletilir. Her kökten 2 bazen 3 saç teli çıkabilmektedir. Hiçbir saç telinin zayi olmaması işlemin başarısı açısından önemlidir.

Fue Saç Ekim Tekniği - Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır - Fue Saç Ekimi İşe Yarar mı
Fue Saç Ekim Tekniği - Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır - Fue Saç Ekimi İşe Yarar mı

2- Saç Çizgisinin Belirlenmesi


 

Saç Çizgisi Nasıl Belirlenir?

Saç çizgisi belirlemek çok önemli bir aşamadır, operasyon başarılı geçse bile yanlış ya da orantılı olmayan bir saç çizgisi kişiyi hüsrana uğratır. Yaşla beraber alın kasları zamanla belirginleşir ve yeni kaslar ortaya çıkar. Bu da saç çizgisinin yukarı çıkmasına sebep olur. 20 yaşındaki bir bireyle 40 yaşındaki bir bireyin saç çizgisi aynı olmayacaktır. Bu noktada sağlık ekibimiz devreye girer ve olabilcek en doğal saç çizgisi için tavsiyeler verir. CliniCrew olarak hastalarımızın istekleri, yaşı, alın yapısı, kas yoğunluğu ve donör bölgeden alınması hesaplanan graftleri göz önünde bulundurarak, olabilecek en uygun ve en doğal saç çizgisini, hastalarımızla beraber belirleriz.

Fue Saç Ekim Tekniği - Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır - Fue Saç Ekimi Uygulaması

3- Kanalların Açılması


 

Yeni saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması işlemi uygulama alanının genişliğine göre 40 ila 90 dakika arasında sürecektir.

Fue Hair Transplant Technique Application - How Fue Works - Does Fue Hair Transplant Works

⇒ Perkutan Tekniği veya Microfibromatology Tekniği

Kellik tedavisinin uygulanacağı alanın özelliklerine ve büyüklüğüne göre uygun olan kanal açma tekniği uygulama esnasında CliniCrew Tibbi ekibi tarafında belirlenir. Bazı durumlarda, uygulama alanının değişik bölgeleri için her iki teknik ayrı ayrı uygulanabilir. Burada önemli olan doğru noktaya doğru yöntemin uygulanmasıdır. Bu konuda çok deneyimli olan ekibimiz, hasta yorumlarından da anlaşılacağı üzere oldukça başarılı uygulamalar yapmaktadır, zira saç yoğunluğu ve doğal görünüm bu uygulamaların başarısına bağlıdır

⇒ Perkutan Tekniği, Avantajları

Bu tekniğin sağladığı en büyük avantaj, saç köklerini yerleştirmek için açılan kanallarının donor bölgedekine en yakın genişlikte ve derinlikte olmasını sağlayabilmesidir. Bu sayede saç kökleri mümkün olan en iyi şekilde yerleştirilir ve daha kısa sürede bulundukları kanallara tutunur. Doğal ve sağlıklı görünümün yanında saç köklerinin en kısa sürede büyümeye başlaması iyileşme sürecini kısalttığı gibi, hastalarımızın gündelik yaşama daha çabuk dönmelerini de sağlamaktadır.

⇒ Kanal Açma İşleminde Tecrübenin Önemi

Saç Ekimi operasyonunda başarılı bir sonucun anahtarı yeni saç köklerini kanallara doğru açı ile yerleştirebilmektir. Saç Ekimi operasyonlarında başarıyı yakalamanın ve doğal bir görünüm sağlamanın anahtarı saç köklerinin yerleştirileceği kanalların doğru açı ile açılmasıdır. Uygulama yapılan noktanın özelliklerine göre doğru açıyı yakalamak sadece bu konuda uzman saç ekimi doktorlarının yapabileceği bir işlemdir. En küçük bir açı hatası görüntü olarak çok farklı olacak ve hemen fark edilen göze hoş gelmeyen doğallıktan uzak bir görüntü oluşacaktır. Tam da bu noktada CliniCrew ekibinde yer alan en iyi Saç Ekimi doktorları, bu alandaki tecrübe ve uzmanlıkları ile en küçük bir hataya yer vermeden bu işlemi tamamlamaktadır. Saç ekimi yapılan bölgedeki saç ile doğal saçınızı görüntü olarak ayırt emek mümkün olmayacaktır. Bunu sağlayabilmek, çok ciddi birikim ve uzmanlık gerektirmektedir.

⇒ Ne Kadar Acı hissederim?

Herhangi bir işlem yapmadan önce uygulanacak olan anestezi, sürecin tamamen acısız geçmesini sağlayacaktır. Çok rahat hissedeceğiniz için, işlem süresince kitap okuyabilir müzik dinleyebilir veya ekibimizle sohbet edebilirsiniz. Hissedeceğiniz tek şey anestezi için kullanılan insülin iğnesinden daha küçük boyuttaki lokal anestezi iğnesidir.

4- Köklerin Yerleştirilmesi


 

Sıradaki işlem, çıkarılan sağlıklı saç köklerinin açılan kanallara yerleştirlmesidir. Taşınacak kök sayısına bağlı olarak bu işlem 2 saat ile 3 saat 30 dakika arasında tamamlanacaktır. Saç Ekimi operasyonu için en önemli adımlardan biri olan kök yerleştirme işlemi, istenilen sonucun elde edilebilmesi ve doğal bir görünüm için çok özenli bir şekilde yapılır.

Operasyonun hemen başında yapılan saç çizgisinin belirlenmesi aşaması kök yerleştirme adımında etkisini gösterir. Belirlenen hat boyunca birkaç sıra yerleştirildikten sonra, arka sıra kökler ön sıraya uymlu olarak yerleştirilir ve tüm uygulama bölgesi kaplanır. Bu işlemde göz önüne alınan şey en doğal ve en doğru saç yoğunluğunu yakalamaktır. Amaç hastanın kafasında biraz daha çok saç olması değil. Kısa bir değerlendirme ile bu işlem tamamlanmaktadır.

Fue Saç Ekim Tekniği - Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır - Fue Saç Ekimi İşe Yarar mı
Fue Saç Ekim Tekniği - Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır - Fue Saç Ekimi İşe Yarar mı

 

FUE Saç Ekimi Sonrasında,

Uygulama alanının detaylı bir incelemesi yapılır. Daha sonra maksimum hijyen ve enfeksiyona karşı koruma için sterilizasyon ve temizleme yapılır.

Yukarıda özet olarak aktardığımız Saç Ekimi operasyonları sonucunda, CliniCrew Saç Ekim Merkezi olarak çok yüksek bir memnuniyet oranına eriştik. Bazı ender vakalarda yoğunluğun arttırılması için ikinci bir uygulamaya daha ihtiyaç duyulabilmektedir.

İlk operasyon sonuçlarını tam olarak görüp ikinci uygulamaya ihtiyaç duyup duymadığınıza yaklaşık 10 – 12 ay sonra yapılacak analizin akabinde karar verebilirsiniz.

results

⊕ Operasyon sonrasında sonuçları ne zaman görebilirim?

  • Operasyondan sonraki 2 hafta içerisinde yeni saç tellerinin dökülmesi beklenmektedir.
  • 3 ay içerisinde dökülen saçların yerine yenileri büyümeye başlar.
  • Operasyondan sonraki 6 ay içerisinde gözle görülür ve tatmin edici miktarda yeni saç büyümüş olacaktır.
  • 12 ay içerisinde saçınızın son ve yeni haline kavuşmuş olacaksınız.