PRP TEDAVİSİ


Prp tedavisi saç kaybı yaşayan herkes için uygulanabilen pratik bir yöntemdir. Ücretsiz danışma veya Prp tedavi fiyatı için iletişime geçin.

 

⊕ PRP Nedir ?

PRP (Platelet Rich Plasma) kısaca kendi kanınızı trombositle zenginleştirilerek saç kaybı yaşanan bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Platelet Rich Plasma, vücudumuzda düzenli dolanan kandan 5 kat daha fazla trombosit içerir. Ayrıca PDFG(Trombosit kaynaklı büyüme faktörü), VEGF(Vasküler endoteryal büyüme faktörü), TGF(Transforme edici büyüme faktörü) ne ek olarak yaraları iyileşmesi ve saç uzamasına yardımcı olan bazı proteinler içerir.

PRP, saç restorasyonu için sunulan, zayıf yapılı saçlara ve saç dökülmesine karşı sunulan cerrahi olmayan son tekniklerden biridir. Başlıca bir tedavi olmasının yanı sıra, ekim işlemi içerisinde de uygulanabilir. Saçları zayıflayan ve/veya dökülen kadın erkek her hasta için uygundur. Saç yoğunluğunun artmasına yardımcı olur, saç kaybını azaltır ve ekim sürecini destekler. Ağrısız bir sürece sahiptir.

⊕ PRP Saç Tedavisi için Uygulanan Adımlar

Prp Tedavisi Saç Güçlendirme - Saç dökülmesi için Prp Tedavisi - Prp Tedavisi

 

⊕ Saç Ekiminde PRP Tedavisi

Yukarıda belirtildiği gibi, PRP yaklaşık 1 saat süren ağrısız bir süreçtir. CliniCrew sağlık ekibi, hastadan birkaç miligram kan alıyor ve 14 dakika santrifüjde dönmeye bırakıyor. Saç ekimi uygulama alanı kremle uyuşturuluyor, böylece uygulanan ufak enjeksiyonlar hissedilmiyor. Saç dökülmesinin yaşandığı bölgedeki deri altına botox işlemlerinde kullanılanlara benzer küçük bir enjektör ile PRP enjekte ediliyor.

 

PRP Tedavi Öncesi Talimatlar


PRP Tedavisi öncesi hastaların uyması gereken talimatlar vardır.

 

⊕ PRP Tedavisinden Önce

  • Propranolol gibi geniş beta bloklayıcı kullanıyorsanız, PRP Tedavi öncesi doktorunuza bunu bildirmeli ve gerekli talimatları almalısınız.
  • PRP Tedavisinden 3 gün önce ve 1 gün sonra sigara kullanımından kaçınmalısınız. Sigara içmek, PRP Tedavisi için başarının anahtarı olan kandaki oksijen seviyesini ciddi şekilde azaltacaktır.
  • PRP Tedavisinden birkaç gün önce alkol alımından kaçınılmalıdır. Patients should not drink alcohol in the last few days before PRP Treatment.
  • PRP Tedavisinden önce gerekirse Paracetamol ya da Tylenol kullanabilirsiniz.

⊕ PRP Tedavi Günü

  • Günlük hayatınızda kullandığınız şampuanınızla saçlarınızı yıkayın. Saçınıza sprey, jel veya diğer şekillendirici kimyasallar uygulamayın.
  • Normal kahvaltınızı yapın ve PRP seansından 2 saat önce yarım litre su için.
  • Eğer panik atağınız yoksa PRP seansı için yatıştırıcı kullanmanıza gerek yoktur.

SORULAR & CEVAPLAR


→ PRP ne işe yarar?

Saçlarınız zayıflamış veya dökülmüşse PRP saçlarınızı güçlendirmek için kullanılır. Kısacası, saç dökülmesini durduru ve saçınızı daha güçlü şekilde yapılandırır.

 

→ PRP’nin artıları nedir?

Hastalık veya başka sebeplerden ötürü saç ekim işlemi gerçekleştirilemediği durumlarda PRP her durumda uygulanabilir. PRP ayrıca daha iyi sonuç elde etmek için saç ekimi işlemi esnasında da uygulanması önerilir.

 

→ PRP Uygulamasını ne sıklıkla yaptırmalıyım?

İlk muayeneden hemen sonra birinci PRP seansınız uygulanır. Sonraki 2 seans, 6 hafta aralıklarla ayarlanır ve bundan 3 ay sonra dördüncü seans uygulanır. Saç restorasyonunuzun durumuna göre her 6 ayda bir seans alarak durumunuzu koruyabilirsiniz.

 

→ Sonuçları ne zaman görürüm?

PRP sonuçları için net bir zamanlama yoktur çünkü sonuçların ortaya çıkma süresi kişiden kişiye göre değişir. Ancak sonuçlar genellikle 3 ile 6 ay arasında gözlemleyebilirsiniz.

 

→ Prp Yönteminde Seanslar ne kadar sürüyor?

Ortalama 30-45 dakika.

 

→ Seanstan sonra günlük hayatıma dönebilir miyim?

Evet, seansın üzerinizde ki etkisi uzun sürmemektedir, dolayısıyla hemen rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

 

→ PRP Tedavisi saçsız bölgelerde etkili midir?

PRP Tedavisi zayıf veya incelmiş saç bölgelerinde daha etkilidir.

 

→ Benim için yararlı olur mu?

Her bireyin başarı oranı farklıdır. Bazı durumlarda sonuçları görmek için 2 seans yeterlidir fakat bazı hastalar nispeten tedaviye daha yavaş yanıt verirler.

 

→ Hem kadına hem erkeğe uygulanabilir mi?

Evet, PRP Tedavisi için cinsiyet kısıtlaması yoktur.

 

→ Seanslarda ne kadar kan alınıyor?

Bu, uygulama alanı ve saç kaybı seviyesine bağlıdır. Ortalama 50ccs kan alınır.

 

→ Tedaviden sonra başım ağrır mı?

Çoğu durumda hastalar hiçbir şey hissetmezler, ancak bazen geçici ağrı ve şişlik olabilmektedir.

 

→ Bana ne kadar enjeksiyon uygulanır ?

Bu, muayene sonrası tıbbi ekibimiz tarafından belirlenmektedir.

 

→ PRP Tedavisinin eksileri nelerdir?

PRP kanlı ve sonrasında azda olsa geçici şişlik yapabilen bir işlem olduğundan bazı insanlar tarafından tercih edilmezler. Aslında PRP Tedavisinin tamamen güvenli olduğu kanıtlanmıştır çünkü işlemde kullanılan hastaların kendi serumudur.